دلیل تفاوت قیمت پکیج های ایران رادیاتور

به دلیل سوالات و سردرگمی های مشتریان درباره تنوع قیمت های پکیج های یک برند خاص لازم دانستیم مطلبی برای آشکار سازی این مطلب ارائه دهیم.

با سلام خدمت هم میهنان عزیز
ابتدا لازم می دانیم توضیحاتی درباره علت تفاوت قیمت پکیج ایران رادیاتور برای مدل های مختلف خدمتتان عرض نماییم. شرکت ایران رادیاتور طیف وسیعی از محصولات پکیج دیواری را متناسب با تنوع سلیقه مشتریان محترم به بازار عرضه کرده است.
تفاوت مدل های مختلف پکیج دیواری ایران رادیاتور تولید شده مربوط به ظرفیت حرارتی های متفاوت (جهت متراژهای متفاوت منزل شما)، دارا بودن امکانات الکترونیکی متفاوت (اعم از دیجیتال یا آنالوگ بودن پکیج ایران رادیاتور)، دو مبدل و یا تک مبدل بودن دستگاه، فن دار یا بدون فن بودن پکیج ایران رادیاتور و … می باشد. این تفاوت ها باعث ایجاد تفاوت در قیمت پکیج ایران رادیاتور انتخابی شما خواهد شد.
پیش از انتخاب پکیج دیواری، بهتر است ابتدا مطالعاتی در رابطه با اختلاف های بیان شده در بالا به دست آورید تا از علت تفاوت در قیمت پکیج ایران رادیاتور برای مدل های مختلف مطلع شوید. داشتن این اطلاعات به شما کمک می کند تا با اطمینان محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
قیمت پکیج ایران رادیاتور و انواع مدل ها
پکیج های شرکت ایران رادیاتور در مدل های بسیار متنوع تولید و عرضه می شوند. تنوع محصولات شرکت ایران رادیاتور به قدری زیاد است که در صورت نداشتن اطلاعات کافی هنگاه خرید پکیج ایران رادیاتور سر در گم خواهید شد. پکیج های تولیدی این شرکت در 6 گروه اصلی تولید می شوند. این 6 گروه به تفکیک در زیر آورده شده است:
پکیج ایران رادیاتور مدل L
پکیج ایران رادیاتور مدل M
پکیج ایران رادیاتور مدل BM
پکیج ایران رادیاتور مدل K
پکیج ایران رادیاتور مدل E
پکیج ایران رادیاتور مدل Eco
برای اینکه خرید خوبی داشته باشید، بهتر است تفاوت های میان مدل های مختلف پکیج دیواری ایران رادیاتور را بدانید تا با چشم بازتری انتخاب خود را انجام دهید. برای توضیح ویژگی ها و تفاوت میان مدل های مختلف، تفاوت میان آن ها را از چندین منظر بررسی خواهیم کرد.
تفاوت میان مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور
بررسی تفاوت های مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور را از 7 منظر انجام خواهیم داد. در بررسی ها، ابتدا توضیحی در رابطه با خصوصیت مربوطه داده می شود، سپس مدل های مختلف از منظر آن خصوصیت و قیمت پکیج ایران رادیاتور در مدل های مختلف با هم مقایسه می شوند.
آنالوگ یا دیجیتال بودن
توضیح:
ابتدا شاید بهتر باشد توضیحاتی در رابطه با آنالوگ یا دیجیتال بودن خدمتتان ارائه دهیم. در مدل های دیجیتال، یک نمایشگر دیجیتال بر روی پکیج تعبیه شده است که وضعیت پکیج اعم از دمای آب رادیاتورها و آب مصرفی، حالت زمستانه یا تابستانه و … را نمایش می دهد. همچنین مدل های دیجیتال مجهز به سیستم عیب یاب الکترونیک می باشند که در صورت بروز مشکل یا خرابی در پکیج، دلیل مشکل ایجاد شده را به صورت یک کد (مثلا E01) بر روی نمایشگر دستگاه نمایش می دهد. به این کد که دستگاه نشان می دهد کد خطا یا کد ارور می گویند. داشتن کد خطا، تعمیر دستگاه را بسیار ساده تر کرده است. از این جهت که مشکل ایجاد شده مشخص است و کار عیب یابی را آسان تر کرده است. شما نیز با بررسی کاتالوگ یا بررسی در اینترنت می توانید با داشتن کد خطا، از مشکل دستگاه مطلع شوید و در صورت امکان آن را رفع نمایید. لیست کد خطاهای پکیج ایران رادیاتور به همراه توضیحات مربوطه در اینترنت موجود است.
در مدل های آنالوگ، نمایشگر دیجیتال و سیستم عیب یاب الکترونیک موجود نیست و از این جهت قیمت پکیج دیواری ایران رادیاتور در این مدل ها نیز پایین تر است. در این مدل ها، از وضعیت چراغ های روی دستگاه، عملیات عیب یابی را می توان انجام داد که توضیحات بیشتر آن در باقی مقالات آمده است.
مقایسه:
دسته بندی مدل های پکیج ایران رادیاتور به لحاظ دیجیتال یا آنالوگ بودن به شرح زیر است:
مدل های دیجیتال:
تنها سری L دیجیتال است
مدل های آنالوگ:
به جز سری L، تمامی مدل های دیگر ایران رادیاتور از جملیه سری های M, BM, K, E, Eco از نوع آنالوگ می باشند. آنالوگ بودن این سری ها باعث شده قیمت پکیج ایران رادیاتور در این مدل ها کاهش یابد.
ظرفیت حرارتی:
توضیح:
ظرفیت حرارتی در واقع میزان قدرت دستگاه برای گرمایش محیط خانه است. هر قدر ظرفیت حرارتی دستگاه بالاتر باشد، قدرت بیشتری برای گرم نمودن خانه شما دارد. ولی سوال اساسی این است که کدام ظرفیت از پکیج های موجود مناسب خانه شماست. در میان پکیج های موجود در بازار، سه ظرفیت حرارتی اصلی وجود دارد که شامل 24، 28 و 36 هزار است. این سه ظرفیت به ترتیب برای مکان های کوچک، متوسط رو به بزرگ و در نهایت بزرگ تولید می شوند. اگر به دنبال انتخاب ظرفیت مناسب برای خانه خود هستید، می توانید از توضیحات زیر استفاده کنید.
آپارتمان تا متراژ 140 متر مربع ———-> ظرفیت 24000
آپارتمان با متراژ از 140 تا 240 متر مربع ———-> ظرفیت 28000
آپارتمان با متراژ از 240 تا 350 متر مربع ———-> ظرفیت 36000
البته لازم به توضیح است که کاتالوگ شرکت ایران رادیاتور برای ظرفیت 24000، تا متراژ 180 متر مربع را پیشنهاد می دهد و برای ظرفیت 28000، تا متراژ 280 متر را ثبت کرده است ولی آنچه که در بازار رایج است، اعداد فوق می باشد. لازم به ذکر است با افزایش ظرفیت حرارتی، قیمت پکیج دیواری ایران رادیاتور نیز افزایش می یابد.
بیشترین ظرفیتی که در تمامی مدل ها موجود است، ظرفیت 24 هزار است. این ظرفیت تا متراژ 140 را ساپورت می کند که اغلب آپارتمان های امروزی را شامل می شود. سری E و L، ظرفیت های بیش از 24 هزار نیز تولید می کنند.
همچنین شرکت ایران رادیاتور در تولید پکیج ایران رادیاتور Eco از ظرفیت 22 هزار نیز استفاده کرده است. این ظرفیت، در بازار جهانی تولید پکیج ظرفیت مرسومی نیست و فقط جهت کاهش هزینه تمام شده برای مشتری و کاهش قیمت پکیج ایران رادیاتور، از این ظرفیت استفاده شده است. طبق ادعای کاتالوگ شرکت، این ظرفیت تا متراژ 140 متر مربع را جواب می دهد ولی معمولا برای متراژهای کمتر توصیه می شود.
تک مبدل یا دو مبدله بودن:
توضیح:
ابتدا بهتر است توضیحی از تفاوت پکیج های دو مبدل و تک مبدل خدمتتان ارائه دهیم. در پکیج دیواری دو مدار آب وجود دارد. مدار اول مربوط به گرمایش است که رادیاتورها را گرم نموده و فضای خانه را گرم می نماید. مدار دوم مربوط به تهیه آب گرم است که آب گرم مورد نیاز حمام و آشپزخانه را فراهم می کند.
در پکیج های دو مبدله بر خلاف مدل های تک مبدل، از دو مبدل جداگانه برای هر یک از این مدارها استفاده می شود. مدل های دومبدله، تکنولوژی ساخت بالاتری دارند و در پکیج های امروزه، بیشتر از این مدل استفاده می شود. مزیت مدل های دو مبدله در این است که آب گرم مصرفی یکنواخت تری تهیه می شود و رسوب گرفتگی کمتری برای مبدل ها ایجاد می شود.
در مدل های تک مبدل، از یک مبدل برای هر دو مدار استفاده می شود. در این مدل ها، از این جهت که آب گرم مصرفی با شعله مشعل در ارتباط است احتمال رسوب گرفتگی بالاتر می رود. همچنین در این مدل ها، عملیات رسوب گیری با دشواری و هزینه بیشتری انجام می شود. با توجه به تکنولوژی بالاتر به کار رفته در دستگاه های دو مبدل، قیمت پکیج ایران رادیاتور 2 مبدله از مدل تک مبدل بالاتر است.
مقایسه:
در میان مدل های مختلف پکیج ایران رادیاتور، تنها مدل BM از نوع تک مبدل می باشد و تمامی مدل های دیگر این شرکت دارای دو مبدل حرارتی می باشند. دلیل پایین بودن قیمت پکیج ایران رادیاتور در این مدل هم به همین علت می باشد.
فن دار یا بدون فن:
توضیح:
در پکیج دیواری، مشعل وظیفه ایجاد شعله و گرمایش را بر عهده دارد. ایجاد شعله داخل محفظه احتراق انجام می شود. در مدل های قدیمی تر، محفظه های احتراق از نوع باز بود و دود حاصل از احتراق به صورت طبیعی خارج می شد. در مدل های امروزی تر، محفظه احتراق از نوع بسته است و دود حاصل از احتراق توسط یک فن از داخل پکیج خارج شده به بیرون از ساختمان هدایت میشود.
تکنولوژی ساخت مدل های فن دار بالاتر بوده و ایمنی بالاتری برای ساکنین به ارمغان می آورد. در این مدل ها به علت بسته بودن محفظه احتراق احتمال نشت دود به داخل ساختمان نیز کمتر است. همچنین به علت تکنولوژی ساخت بالاتر، قیمت پکیج ایران رادیاتور در مدل های فن دار، بیشتر از مدل های بدون فن می باشد.
مقایسه:
در مدل های شرکت ایران رادیاتور، پسوند. FF به معنای فن دار بودن و پسند CF به معنای بدون فن است
FF فن دار
CF بدون فن
در بازار امروز پکیج های بدون فن به علت ایمنی پایینی که دارند، کمتر مورد استقبال قرار گرفته و کم کم در حال حذف از بازار پکیج دیواری است. فروشندگان پکیج نیز به علت خطراتی که در مدل های بدون فن وجود دارد سعی می کنند مانع خرید این مدل پکیج ها شوند. شرکت ایران رادیاتور تقریبا برای تمامی مدل ها، هر دو نوع فن دار و بدون فن را تولید کرده است ولی با توجه به توضیحاتی که ارائه شد، مدل های بدون فن کمتر تولید و به بازار عرضه می شوند. پیشنهاد ما به شما، انتخاب مدل های فن دار است. همچنین به خاطر داشته باشید قیمت پکیج ایران رادیاتور فن دار، از مدل های بدون فن این شرکت بالاتر است.
قیمت پکیج ایران رادیاتور
در تعیین قیمت پکیج ایران رادیاتور برای مدل های مختلف، پارامترهای مختلفی دخیل بوده اند ولی شاید مهمترین آن ها اول کیفیت ساخت قطعات و دوم امکانات به کار رفته در مدل مربوطه باشد. بدیهی است به هر اندازه که کیفیت قطعات بالاتر رفته و امکانات بیشتری در دستگاه تعبیه شود، قیمت پکیج ایران رادیاتور مربوطه نیز بالاتر می رود. حال بستگی به شما دارد که چه کیفیت و امکاناتی را برای خانه خود انتخاب می نمایید.
سری Eco، پایین ترین و سری L، بالاترین قیمت پکیج ایران رادیاتور را دارا می باشند.
هدف شرکت ایران رادیاتور از تولید پکیج سری Eco، تولید پکیجی با امکانات مناسب و قیمت پکیج دیواری ارزان برای مشتریان بوده است.
پس از سری Eco، ارزان ترین مدل BM می باشد. قیمت ارزان این مدل، به دلیل تک مبدل بودن آن است. همانطور که پیش تر توضیح داده شد این مدل تنها پکیج تک مبدل ایران رادیاتور است.
پکیج سری L گران ترین مدل پکیج دیواری ایران رادیاتور است. این مدل، تنها مدل دیجیتال شرکت ایران رادیاتور است و شاید قیمت بالاتر این مدل به خاطر دیجیتال بودن این سری باشد. البته کیفیت ساخت قطعات این سری از پکیج ایران رادیاتور نیز بالاست.
ترتیب قیمت باقی مدل ها نیز از مقایسه سری ها در شکل کاملا مشخص است.
کیفیت ساخت قطعات:
شاید مهمترین عاملی که در خرید یک پکیج مناسب دخالت دارد، کیفیت ساخت قطعات آن باشد. اگر کیفیت ساخت قطعات یک دستگاه مناسب باشد، خیال خریدار از کارکرد دستگاه یا خرابی های آتی آن راحت خواهد شد. قطعات با کیفیت دیرتر خراب شده و عمر مفید دستگاه را بالاتر می برد
مدل Eco ساده ترین مدل شرکت ایران رادیاتور است. در بخش بررسی قیمت هم خدمتتان عرض کردیم که این مدل، پایین ترین قیمت پکیج ایران رادیاتور را داراست.
از شکل بالا مشخص است که کیفیت پکیج سری L و همچنین مدل های M و BM بیشتر از باقی مدل های ایران رادیاتور است. مدل BM در یک سطح کیفیت با مدل M قرار دارد. در واقع سری BM همان مدل تک مبدل از سری M است و تفاوت شایانی بین این دو مدل نیست.
سطح کیفیت و هم چنین قیمت مدل های E و K نیز تقریبا در یک سطح است و در درجه پایین تری نسبت به مدل های M، BM و L قرار دارند.
پکیج دیواری یا زمینی:
پکیج به طور کلی در دو مدل زمینی و دیواری تولید می شود. اکثر پکیج های موجود در بازار از نوع دیواری بوده و مشتریان معمولا از میان مدل های دیواری به انتخاب و خرید می پردازند. پکیج های دیواری فضای کمتری از آپارتمان اشغال می کنند و از این جهت بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. پکیج های زمینی فقط در محل هایی که نیاز به ظرفیت گرمایش بالا یا آب گرم مصرفی بسیار بالا باشد کاربرد دارد. در باقی موارد و در حالت عادی، معمولا از پکیج های دیواری استفاده می شود.
مقایسه:
تمامی مدل های ایران رادیاتور نامبرده شده در این مقاله از نوع پکیج دیواری هستند. شرکت ایران رادیاتور تنها 2 مدل پکیج زمینی به نام های Z36 و D35-G35 تولید می کند که همانطور که توضیح داده شد برای ظرفیت های بالا و مکان هایی با نیاز آب گرم مصرفی بالا مورد استفاده دارد. لازم به ذکر است با توجه به ظرفیت حرارتی بالاتر و منبع آب بزرگتر، معمولا قیمت پکیج ایران رادیاتور در مدل های زمینی بیشتر از قیمت پکیج ایران رادیاتور در مدل های دیواری است.

تصاویر مرتبط